Wycieczki Drukuj Email

 
12 czerwca odbyła się klasowa wycieczka do Budziejewka. W zamyśle była to rodzinna wycieczka rowerowa, niestety frekwencja uczestniuków była słaba. Jednakże te osoby, które brały udział, bawiły sie wspaniale. Podróż była udana, bez żadnych niespodzianek - w każdą strone jechaliśmy inną drogą. Na miejscu Pani Sołtysowa wpusciła nas do Kościoółka św. Wojciecha i opowiedfziała nowinki dotyczące tego miejsca. Czas przy kamieniu spędziliśmy aktywnie; odbył sie mecz piłki nożnej kobiety kontra chłopacy. Lepsi wygrali. To było sympatyczne sobotnie przedpołudnie.
 
W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę rowerową. Tym razem udaliśmy się do Durowa i Bukowca. Po drodze obejrzeliśmy grobowiec i dawny pałacyk (obecnie siedziba Nadleśnictwa Durowo)  rodziny Keglów w Durowie. Następnie udaliśmy się do lasu w okolicy Bukowca, gdzie zapaliliśmy znicze w miejscu masowej egzekucji 107 Polaków z Wągrowca podczas II wojny światowej. W drodze powrotnej obejrzeliśmy szkółkę leśną Nadleśnictwa Durowo i wróciliśmy do Sienna.
 

Wyjazd do stolicy w dniach 11-14.05.2010 zaliczamy do całkowicie udanych! Plan wycieczki został zrealizowany wręcz ponad miarę, zdrowie wszystkim dopisało, pogoda również była łaskawa. „…Do Sienna zmęczeni, aczkolwiek pełni wrażeń dotarliśmy późnym wieczorem. Dziękujemy Panu Posłowi Stanisławowi Kalembie za życzliwość, serdeczność i pomoc finansową, dzięki której wszyscy tegoroczni nasi absolwenci mogli uczestniczyć w tej ciekawej wycieczce. …”   http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Sienno-w-Sejmie!.aspx. Zdjecia z wycieczki w galerii http://www.spsienno.pl/galeria.html.

Koszt: 300 zł obejmuje: noclegi (Niepokalanów), wyżywienie, ubezpieczenie, przejazd, wstępy do Zamku Królewskiego, Wilanowa, Łazienek, Sejmu, wjazd na Taras Widokowy, do Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, dworu Chopina w Żelazowej Woli, Katedry i zamku książąt w Płocku, pobyt w aqua parku w Łodzi. W programie jest też zwiedzanie Starówki w Warszawie, kościołów św. Krzyża, św. Anny, Powazek, Grobu Nieznanego Żołnierza, koscioła romańskiego w Czerwińskunad Wisłą, ul. Piotrkowskiej w Łodzi, Manufaktury w Łodzi, Stadionu Legii w Warszawie, lotniska Okęcie oraz Niepokalanowa.  


Wycieczka klas IV – VI do Poznania w dniu 20.03.2010 r.:
W sobotę 20 marca, uczniowie kl IV, V i VI wraz z wychowawcami, wybraliśmy się do Poznania. Pierwszą atrakcją tego wyjazdu było to, że jechaliśmy, co niektórzy z uczniów po raz pierwszy w życiu, pociągiem, a w Poznaniu tramwajem. Zwiedziliśmy
• Katedrę św. Piotra i Pawła (Złota Kaplica, podziemia, grobowce pierwszych królów Polski), Ostrów Tumski
• Muzeum Archeologiczne w Pałacu Górków (wystawy – „Starożytny Egipt”, „Pradzieje Wielkopolski”)
• Barokowy kościół Jezuitów – Fara – tablica pamiątkowa ku czci ks. J. Wujka
• Stary Rynek, fragmenty murów obronnych, widzieliśmy trykające się w południe koziołki
• Ratusz – Muzeum Historii Miasta Poznania, koziołki
• Wielkopolskie Muzeum Wojskowe
• Muzeum Narodowe
• Centrum Kultury ZAMEK 
  
W międzyczasie posililiśmy się obiadem w barze mlecznym. Byliśmy świadkami demonstracji przeciw rasizmowi na Starym Rynku. wstąpiliśmy też do EMPIKU. Pobudzeni wrażeniami, pomimo zmęczenia w radosnych nastrojach wróciliśmy do domów. Wycieczka do Wągrowca na koncert
W piątek, 4 grudnia br. o godz. 12:00 udaliśmy się do sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu , gdzie odbył się wspaniały koncert edukacyjny pt. "Muzyczne wędrówki po świecie", w którym wystąpili członkowie Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia AMADEUS pod dyrekcją Agnieszki Duczmal oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu w choreografii Mirosława Różalskiego. W programie koncertu znalazły się m.in. utwory E.Griega, M. Musorgskiego, G. Rossiniego, G. Bizeta, O. Respighi, L. Andersona oraz St. Moniuszki. Organizatorem koncertu było Wągrowieckie Towarzystwo Edukacyjno-Muzyczne przy współudziale MDK. Patronat medialny nad "Muzycznymi wędrówkami po świecie" sprawuje Polskie Radio SA, a ich organizacja jest możliwa dzięki wsparciu udzielonemu z budżetu miasta Wągrowca w ramach realizacji projektu audycji muzycznych dla dzieci. Finansowe wsparcie udzieliły: Urząd Miejski w Wągrowcu, Starostwo Wągrowieckie oraz Minister Kultury i dziedzictwa Narodowego. Wycieczka do Poznania 25 września b.r.

Z inicjatywy rodzica uczniów kl. IV i VI, pana Tomasza Lewandowskiego, uczniowie klas IV-VI pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Jazgar, Jolanty Gapińskiej, Iwony Matuszak-Łosińskiej wybraly się na "Noc Naukowców" do Poznania. Była to impreza zorganizowana przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet UAM, Uniwersytet Przyrodniczy i Poznańskie Centrum Superkomputerowo- Sieciowe. Uczniowie podzieleni na grupy brały udział min. w "Festiwalu wysokich napięć", "Pikniku lotniczym", "Chemicznym BUM, BUM" oraz w "Laboratorium szalonego chemika". Pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem. http://www.nocnaukowcow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=99&lang=pl


Wycieczka do Łęgowa

W piątek 11 września uczniowie klas IV – VI pod opieką wychowawców: p. Iwony Matuszak – Łosińskiej, p. Agnieszki Dzierzgowskiej i p. Justyny Hancyk oraz p. Marii Chmury pojechali na wycieczkę rowerową. Trasa wiodła przez Sieńsko i Długą Wieś do Łęgowa. W Długiej Wsi obejrzeliśmy starą szkołę oraz kapliczkę wybudowaną tam w początkach XX w. po stratowaniu jednego z mieszkańców przez barana, a także kapliczkę na posesji państwa Andrzejewskich. Następnie odnaleźliśmy na polach między Długą Wsią a Łęgowem dwa bunkry będące fragmentem linii polskich umocnień obronnych z 1939 r. Dotarliśmy też do pobliskiego lądowiska motolotni. Potem pojechaliśmy do Łęgowa, gdzie obejrzeliśmy budynki starej kuźni i pałacu. W końcu nad Jeziorem Łęgowskim czekał na nas odpoczynek przy ognisku zorganizowanym przez ucznia klasy szóstej Dawida Andrzejewskiego. Uczniowie spędzili ten czas na spacerach nad brzegiem jeziora, grze w piłkę, relaksie na placu zabaw i jedzeniu kiełbasek. Po tak miło spędzonym popołudniu wróciliśmy do domów.


Wycieczka rowerowa

Już w pierwszym tygodniu nauki, w czwartek 3 września, uczniowie klasy V i VI udali się na wycieczkę rowerową. Pod opieką wychowawców p. Justyny Hancyk i p. Agnieszki Dzierzgowskiej oraz pod przewodnictwem p. Marii Chmury rozpoczęto kontynuację poznawania ciekawych miejsc w najbliższej okolicy. Głównym celem wycieczki było podziwianie wrzosowisk w lasach koło Łosińca i Lechlinka. Wycieczkę rozpoczęto jednak od przejazdu otwartą w kwietniu ścieżką edukacyjną i prac porządkowych na jej terenie. Ponadto obejrzeliśmy jeszcze figurę Chrystusa Zbawiciela i Jana Pawła II w Łosińcu (ufundowaną w 90. rocznicę powstania miejscowej OSP) oraz tamtejszą szkołę, a także leśniczówkę w Lechlinku.