Wycieczki 2011/2012 Drukuj Email
19 czerwca klasa I oraz część klasy II była na wycieczce szkolnej w Rogowie. Wielkie to przeżycie szczególnie dla najmłodszych uczniów a tym bardziej, że celem wyjazdu był największy park dinozaurów w Polsce http://www.spsienno.pl/
 
Tegoroczna, od dawna wyczekiwana,  szkolna wycieczka odbyła się w dniach 28 maja do 1 czerwca. Tym razem celem naszej wyprawy były trzy regiony Polski: Warmia – Mazury – Suwalszczyzna
. Wzięło w niej udział 36 uczniów klas III- VI oraz gimnazjum, a nawet szkoły ponadgimnazjalnej w towarzystwie dwóch uczestników dorosłych i czworga opiekunów. Jak co roku, poznawaliśmy geografię Polski, jej warunki naturalne, walory przyrodnicze, historię danych regionów, zabytki, sanktuaria, miejsca związane ze sławnymi Polakami. Tym razem tematami wiodącymi były: Krzyżacy, twierdze pruskie i niemieckie, postać Mikołaja Kopernika, przyroda pojezierzy oraz – jak co roku – poznanie kolejnego parku narodowego.
    
Wycieczka na lodowisko i na pizze - 9 luty

  

Wycieczka z okazji Dnia Chłopca - 30 września 2011
Klasy III, IV, V, VI wybrały się zaraz po zajęciach lekcyjnych do Wągrowca. Na początek skosztowaliśmy relaksu w basenie - cały basen był dla nas, tylko parę pojedyńczych gości było o tej porze na pływalni. Bawiliśmy się super, na zjeżdżalni nie było dużej kolejki! Następnie poszliśmy spocząć do kina na "Małpy w kosmosie". Tam znów nabraliśmy energii. Było wesoło! Po seansie czekała nas ostatniua atrakcja wycieczki a mianowicie Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Kilkanaście koni w pełnym rynsztunku wraz ze swymi jeźdźcami przybyli ul. Kościuszki, utworzyli szpaler przed wejściem do kina. Wszystko to z okazji premiery "Bitwy Warszawskiej" w Wągrowcu. Żołnierze wyrecytowali dla młodych obywatelów Polski wiersz "Kto ty jesteś". Wielkie niesamowite wrażenie wywarła na nas ta niecodzienna scena. Wycieczke zaliczamy do .
 
 

Wycieczka rowerowa do Łakiny. 14 września uczniowie klas IV,V oraz VI wraz z wychowawcami i panem Ł. Osieckim wybrali się rowerami do Łakiny. Co prawda trasa niedaleka ale ze względu na porwisty tego dnia wiatr nie było najłatwiej. Po drodze spotkało nas parę przygód a w Lasku Łakińskim opiekujący się tym terenem wnuk Franciszka Jerzego Łakińskiego, przybliżył nam w szczegółach ciekawą historię tamtych wydarzeń.