Wycieczki 2010/2011 Drukuj Email


 "PODRÓŻE KSZTAŁCĄ" wycieczki w roku szkolnym 2010/2011 

Wycieczka w Bieszczady 6-10.06.2011; w ramach programu Zielonej Szkoły prawie wszyscy uczniowie klas III, IV, V oraz VI wybrali sie do najbardziej oddalonego zakątku Polski. Wcześniej przygotowane wiadomości dotyczące zwiedzanych miejsc, uczniowie prezentowali wszystkim uczestnikom w autokarze. Program wycieczki został w stu procentach zrealizowany, ładna pogoda była również w programie. Bezpeicznie, z ogromem nowych doświadczeń i wspomnień wróciliśmy do domu. 
 


17 grudnia
uczniowie klas IV, V, VI wraz z wychowawcami byli na lodowisku w Wągrowcu. Wspierał nas również pan Łukasz Osiecki. Mimo mrozu atmosfera była gorąca. Po zejściu z lodu prawie wszystkie dzieci pytały, kiedy znów przyjedziemy. Zachęcamy na lodowisko całe rodziny. Można sie nieźle rozruszać i ubawić!
 
     

8 listopada
w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły odbyła sie wycieczka do Zakonu jezuitów do Bydgoszczy. Od kilku lat przedstawiciele jezuitów przyjeżdżali   do Sienna  na obchody Dnia Patrona  Szkoły gdyż ks. Jakub Wujek również był jezuitą. Zawsze zapraszali nas do siebie aż wreszcie mogliśmy pojechać. Przed kościołem jezuitów p. w. św. Andrzeja Boboli, przywitał nas Ojciec Andrzej. Uśmiechając się z pod parasola, zaprosił nas do środka i tak został naszym przewodnikiem po Bydgoszczy. Zwiedziliśmy całe Stare Miasto szczególnie podobały się  nam spichlerze, zakole Brdy tworzące wyspę Młyńską i Wenecję Bydgoską, pomnik króla Kazimierza Wielkiego założyciela miasta, cerkiew prawosławna, makieta Grodu Bydgoskiego, Bazylika Mniejsza i wystawa upamiętniająca nowych męczenników w Sanktuarium Męczenników Polskich.
Mimo złej pogody Bydgoszcz nam się spodobała, na pewno kiedyś tam wrócimy. O. Andrzej o każdym zwiedzanym miejscu nam opowiadał, a w szczególnych miejscach postarał się o przewodnika. Tak naprawdę to on  zorganizował tą wycieczkę. Jesteśmy mu wdzięczni. Ps. Prosił o modlitwę!


26 października uczniowie klas IV, V, VI odwiedzili miejsca pamięci narodowej w Wągrowcu.


       4 października młodsi uczniowie naszej szkoły udali się n awycieczkę do skansenu w Osieku. Zwiedzili Chałupy, Kuźnię, Kapliczkę, Remizę strażacką. Widzieli też Studnię z żurawiem, zagrody wiejskie, piec chlebowy, pasiekę uli i wiatraki. 24 września starsi uczniowie naszej szkoły oraz tegoroczni nasi absolwenci udali się na NOC NAUKOWCÓW do Poznania.
http://www.astro.amu.edu.pl/popular/pokazy/noc_naukowcow_10/noc_naukowcow.php 
 
  


 23 września uczniowie klas IV, V oraz VI wraz ze swymi opiekunami udali się rowerami na ścieżkę eduikacyjną do Łęgowa.
 
 
18 września uczniowie klas III, IV, V i VI wraz z wychowawcami byli na otwarciu XVI Festynu Archeologicznego w Biskupinie. Na początku przewodnik poprowadził nas przez wystawę czasową w pawilonie muzeualnym, później przeszliśmy nad szkółkę archeologiczną i na teren osady. Byliśmy min. u garncarza, zielarki    i mincerza. Widzieliśmy: wystawę - rekonstrukcje wnętrza chaty, widzieliśmy jak wyglądało życie codzienne w Biskupinie, jak farbowano tkaniny, kąpiących się w balii... Jednak największe chyba wrażenie wywarły, nie tylko na chłopcach, walki Rusinów z wojami piastowskimi. Pogoda dopisała więc wyjazd uważamy jak najbardziej za udany.