Konkursy 2011/2012 Drukuj Email

W dniu 14.05. w gimnazjum w Skokach odbył się finał wojewódzki XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Magdalena Mantaj (kl. 6) i Julita Piechowiak (kl. 5). Julita zdobyła tytuł laureatki, zajmując II m. w Wielkopolsce, natomiast Magda uzyskała tytuł finalistki. (więcej informacji na www.sgipw.wlkp.pl)


W piątek 27.04.2012 r. w Szkole Podstawowej w Łeknie odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny "ORTOKORRIDA". Wzięły w nim udział 3 uczennice naszej szkoły, odnosząc sukcesy w swoich kategoriach. Paulina Świder - I miejsce w kategorii klas 4, Julita Piechowiak - II miejsce w kategorii klas 5, Magdalena Mantaj - III miejsce w kategorii klas 6. GRATULACJE!!

19 kwietnia
drużyna pilki nożnej w składzie: M. Kozubek, S. Radecki, A. Baszkiewicz, J. Biegański, D. Radkiewicz, B. nader, M. Grajek, P. Dobrochowski, P. Wiśniewski, J. Radkiewicz wywalczyła II miejsce w Wielkopolskim Turnieju Orlika 2012 w Piłce Nożnej w Gołańczy i zmierzą się jeszcze z innymi drużynami w powiatowym finale w Wągrowcu. Wszyskim piłkarzom i trenerowi - Panu Łukaszowi Osieckiemu kibicujemy!!!

W dniu 2 kwietnia b.r. w Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu odbył się etap powiatowy konkursu "Młodzież zapobiega pożarom".  Nasi uczniowie brali w nim udział:
Szkoła Podstawowa w Siennie: Julita Piechowiak (II miejsce), Kacper Darul,
Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec w Wągrowcu: Martyna Jazgar (zajęła I miejsce i będzie reprezentowała Gminę Wągrowiec na etapie wojewódzkim 28.04.2012 r.), Mikołaj Darul (II miejsce), Mateusz Piechowiak (III miejsce)!!!!!!!

W dniu 23 marca 2012 roku odbył się gminny etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". Z naszej szkoły  udział brali: Angelika Głos kl. VI, Magdalena Mantaj kl. VI, Julita Piechowiak kl. V, Kacper Darul kl. V. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Julita Piechowiak, która zajęła III m. oraz Kacper Darul, który zajął IV m. Z naszego środowiska w 2 grupie wiekowej brali udział uczniowie Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec.: Martyna Jazgar, Mateusz Piechowiak, Mikołaj Darul, Aleksandra Tabis i Tomasz Pawlak. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Martyna Jazgar, która zajęła II m., Mateusz Piechowiak, któryzajął III m., Mikołaj Darul, który zajął IV m. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunowiserdecznie gratulujemy   

W dniu 14.03. w Damasławku odbył się etap rejonowy XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięło w ni  udział 140 uczniów z 6 powiatów północnej Wielkopolski. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się Julita Piechowiak (kl. V) i Magdalena Mantaj (kl. VI) oraz była uczennica SP w Siennie - Martyna Jazgar. Ponadto szkołę godnie reprezentowali: Paulina Świder (kl. IV), Katarzyna Sommerfeld i Mateusz Makowski (kl. V).

9 lutego 2012 r. odbył się szkolny etap konkursu "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie brali udział wszyscy uczniowie kl. V i VI. Na pytania najlepiej odpowiedzieli: Angelika Głos 15/15, Kacper Darul 15/15, Katarzyna Politowska 15/15, Julita Piechowiak 14/15, Okońska Natalia 13/15, Katarzyna Sommerfeld 13/15, Magdalena Mantaj 12/15, Dominika Radkiewicz 10/15, Mikołaj Dereć 10/15. Etap gminny konkursu odbędzie sie 13 marca 2012 r.  

Mamy laureatkę!
W dniu 6.02. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ogłosił wyniki IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Wśród 21 laureatów w kategorii szkół podstawowych znajduje się uczennica naszej szkoły - Magdalena Mantaj. Magda zajęła 5. miejsce w województwie. Należy wspomnieć, że w gronie laureatów w kategorii gimnazjów znalazła się była uczennica naszej szkoły, Martyna Jazgar, zajmując 3. miejsce w gronie 8 laureatów konkursu. Wyniki konkursu na stronie www.odn.poznan.pl
 

W sobotę 4.02 w Wągrowcu odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły:
Natalia Wojciechowska, Paulina Świder i Kamila Głos (kl. IV), Norbert Baszkiewicz (kl. V) i Magdalena Mantaj (kl. VI). Norbert otrzymał wyróżnienie! Gratulujemy

W dniu 24 stycznia w Skokach odbyły się eliminacje powiatowe XVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę pod opieką Pani Agnieszki Dzierzgowskiej reprezentowało siedmioro uczniów, pięcioro z nich awansowało do etapu rejonowego. Są to:
Magdalena Mantaj kl. VI (33 punkty na 33)
Mateusz Makowski kl. V (32 p.)
Julita Piechowiak kl. V i  Paulina Świder kl. IV (31 p.)
Katarzyna Sommerfeld kl. V (28 p.) SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

W dniu 28 stycznia w Poznaniu odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Naszą szkołę pod opieką Pani Agnieszki Dzierzgowskiej reprezentowało pięcioro uczniów:
Magda Mantaj i Błażej Malaika z klasy VI oraz Julita Piechowiak, Weronika Pędzińska i Mateusz Makowski z klasy V.
Czekamy na wyniki, które ogłoszone będą 7 lutego!!!


21.12.2011 miało miejsce podsumowanie szkolnego konkursu z języka niemieckiego.
W „Konkursie czytania w języku niemieckim dla klas I, II, III”, którego celem było utrwalenie poprawnej wymowy i motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego,
I miejsce zajął Jakub Zakęs, natomiast wyróżnienie: Adrian Andrzejewski, Anna Wojciechowska, Hubert Szymański, Marta Drużbin, Kaja Olender i Marta Radkiewicz. 
W „Konkursie pisania w języku niemieckim dla klas IV, V, VI”, którego celem było utrwalenie poprawnej pisowni i motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego zwyciężyli: 
I miejsce: Magdalena Mantaj kl. VI
II miejsce: Mateusz Makowski kl. V
III miejsce: Julita Piechowiak kl. V, Paulina Świder kl. IV
IV miejsce: Katarzyna Sommerfeld kl. V
wyróżnienia: Weronika Baszkiewicz kl. V, Angelika Głos kl. Vi, Kamila Głos kl. IV, Natalia Malaika kl. V,
Udział: Klaudia Olender, Wiktoria Janaszczak, Natalia Wojciechowska.
Wszyscy uczniowie, biorący udział w konkursie zostali uhonorowani. Gratulujemy im serdecznie i zachęcamy pozostałych do wspólnej zabawy z niemieckim przy następnej okazji.

W dniu 16.12. w Żelicach odbył się VI Gminny Konkurs Mitologiczny. Naszą szkołę reprezentowały Magda Mantaj i Angelika Głos. Magda zajęła II miejsce!

XVII Edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Złoty Klon" http://gokwagrowiec.pl/start/konkursy

Rozstrzygnięto konkurs „Mali Artyści Matce Ziemi 2011”
Komisja zdecydowała o nagrodzeniu następujących autorów prac: min Maja Kamińska i Zuzanna Janaszczak z kl. III Szkoły Podstawowej w Siennie; http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Rozstrzygnieto-konkurs---Mali-Artysci-Matce-Ziemi-.aspx