Konkursy 2010/2011 Drukuj Email

sukcesy i uczestnictwo w

KONKURSACH WIEDZY, ARTYSTYCZNYCH i ZAWODACH SPORTOWYCH

w roku szkolnym 2010/2011 KONKURS ORTOGRAFICZNY "Ortograficzna Korrida"
W dniu 29.04. w Łeknie odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny "Ortograficzna Korrida". Sukces odniosła w nim uczennica klasy IV Julita Piechowiak zajmując II miejsce w gminie w kategorii klas IV. Pozostali reprezentanci naszej szkoły to: Mateusz Makowski, Magdalena Mantaj, Jakub  Lewandowski i Sandra Urbańska. Opiekun: Pani Agnieszka Dzierzgowska. SERDECZNE GRATULACJE!!


KONKURS "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
 W gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, który odbył się 9 marca b.r. Magdalena Mantaj i Monika Pawłowska zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w I grupie wiekowej. Sukces odnieśli również absolwenci naszej szkoły. W ich grupie wielkowej Martyna Jazgar i Mikołaj Darul zdobyli również drugie i trzecie miejsce; Serdecznie im oraz opiekunowi Pani Marii Chmurze gratulujemy.


KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE
W dniu 21.02.2011 r. w Damasławku odbył się etap powiatowy XV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów:
kl. IV: Julita Piechowiak, Kacper Darul, Mateusz Makowski
kl. V: Angelika Głos, Magdalena Mantaj, Jakub Lewandowski
kl. VI Kinga Głowska, Monika Pawłowska, Michał Niechniedowicz.
W wyniku dzisiejszych eliminacji do etapu rejonowego, który odbędzie się w dniu 29.03. zakwalifikowali się: Julita Piechowiak, Mateusz Makowski, Magdalena Mantaj, Kinga Głowska i Monika Pawłowska. Gratulujemy!! Opiekun - Pani Agnieszka Dzierzgowska
 

 

 

KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Konkursu-Wiedzy-o-Powstaniu-Wielkopolskim.aspx
Uczennica klasy VI Monika Pawłowska została laureatką III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który odbył się 4 grudnia w Poznaniu. Monika znalazła się w gronie 30 laureatów wyłonionych spośród 133 uczniów szkół podstawowych Wielkopolski biorących udział w finale. Zajęła VII miejsce zdobywając 38 punktów na 46 możliwych. Tylko 2 punkty zabrakło do tytułu laureata jej koledze z klasy - Michałowi Niechniedowiczowi, a 5 Piotrowi Smykowi. Szkołę reprezentowały również godnie Agnieszka Politowska i Róża Lachmann. (opiekun - Pani Agnieszka Dzierzgowska) Gratulacje!

 KONKURS WIEDZY O KS. JAKUBIE WUJKU
W dniu 9.11. w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o ks. Jakubie Wujku i Piśmie Świętym.
Uczniowie klas IV - VI napisali dwuczęściowy test, który wyłonił laureatów
.

klasa IV:
1. Julita Piechowiak
2. Weronika Pędzińska
3. Katarzyna Politowska

klasa V
1. Magdalena Mantaj
2. Jakub Lewandowski
2. Angelika Głos

klasa VI
1. Róża Lachmann i Kinga Głowska
2. Paweł Kamiński
3. Agnieszka Politowska
 

 

KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM
W dniu 5.11. odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim. Wzięło w nich udział ośmioro uczniów klasy VI. Najlepszymi okazali się:
1. Róża Lachmann
2. Agnieszka Politowska
3. Michał Niechniedowicz
4. Piotr Smyk
5. Monika Pawłowska
Uczniowie ci reprezentować będą szkołę w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 4.12. w Poznaniu.

 

KONKURS MITOLOGICZNY
W dniu 28 października odbył się Gminny Konkurs Mitologiczny "Z mitologią na TY". Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI naszej szkoły, odnosząc sukcesy. Kinga Głowska zajęła I miejsce w gminie, a Paweł Kamiński III m. Gratulujemy laureatom i opiekunowi - Pani Agnieszce Dzierzgowskiej!! 

 
KONKURS MATEMATYCZNY
W dniu 3.12. w SP w Żelicach odbył się jubileuszowy X Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów.
- w kategorii klas IV - 1. miejsce zajął Mateusz Makowski, a 5. miejsce Weronika Pędzińska (opiekun p. Maria Chmura)
- w kategorii klas III - 5. miejsce zajęła Paulina Świder (opiekun - p. Renata Siejak)


KURTYNA
W sobotę 20 listopada w sali kina MDK w Wągrowcu odbyły się XII Powiatowe Konfrontacje Teatralne KURTYNA 2010. Jak co roku wzięli w nich udział członkowie naszego szkolnego teatru ŁAPSERDAKI ze spektaklem "Kopciuszek - Nowa Era". Występ został  nagrodzony wyróżnieniem w kategorii szkół podstawowych. W spektaklu wystąpili:
Sandra Jaroszek (Kopciuszek), Magda Mantaj (Macocha), Kuba Lewandowski (Wdowiec i Jacob), Monika Pawłowska i Weronika Radecka (Adela i Petronela), Kinga Głowska (Wróżka i Księżniczka z Anglii),  Sandra Urbańska (Książę), Milena Markiewicz i Arek Łybik (Król i Królowa), Paweł Kamiński (Gwiazda z Hollywood), Michał Niechniedowicz (Shakira), Angelika Głos (Księżniczka z Dzikiego Zachodu), Kacper Darul (Księżniczka z Rio), Kasia Sommerfeld (Księżniczka z Afryki), Agnieszka Politowska (Księżniczka z Japonii), Piotr Smyk (Dobosz), Róża Lachmann (Narrator) oraz Kasia Politowska, Weronika Pędzińska, Weronika i Norbert Baszkiewicz, Michał Tabis (zespół Jacoba).
Gratulujemy aktorom oraz opiekunowi - Pani Agnieszce Dzierzgowskiej!!!
Zaprzyjaźniony Teatr Bez Nazwy z Gimnazjum Gminnego nr 1, w którym występują byli uczniowie naszej szkoły - Michał Hewanicki i Oskar Lewandowski zajął III miejsce w kategorii gimnazjów zdobywając Brązową Kurtynę. Im również gratulujemy.
 


TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
W dniu 10.11. drużyna piłki nożnej z naszej szkoły zajęła II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, przegrywając jedynie z SP nr 4 w Wągrowcu. Skład wicemistrzowskiej drużyny powiatu to: Adrian Wesela, Szymon Janiszewski, Piotr Smyk, Dawid Wiecanowski, Przemek Rudzki, Kuba Lewandowski, Marcin Kozubek, Kuba Biegański i Hubert Jaroszek. Trener - pan Łukasz Osiecki.
 

17 września drużyna piłkarska naszej szkoły: Piotr Smyk, Szymon Janiszewski, Adrian Wesela, Przemysław Rudzki, Michał Kowalski, Marcin Kozubek, Jakub Lewandowski i Jakub Biegański, pod opieką Trenera: pana Łukasza Osieckiego, brała udział i zdobyła II m. w eliminacjach Turnieju Orlików o Puchar Premiera Donalda Tuska.   http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Orliki-Kobyleckie-w-Turnieju-o-puchar-Premiera-Don.aspx

TURNIEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ