Konkursy 2009/2010 Drukuj Email
KONKURSY WIEDZY, SPORTOWE i PLASTYCZNE

W czwartek 10.06 w Wiatrowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Łukasza Osieckiego wystąpili jako dwie drużyny - klasa V i klasa VI. Klasa VI zakończyła rozgrywki jako wicemistrzowie, natomiast uczniowie i uczennice klasy V zajęli V miejsce. Dawid Andrzejewski otrzymał nagrodę dla Najlepszego Sędziego Turnieju. Wszystkim gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Marii Chmury brali udział i otrzymali  dyplomy za bardzo dobre przygotowanie do  Powiatowego Konkursu Matematycznego dla Szkoł  Podstawowych, byli to: Oskar Lewandowski, Kamila Urbańska, Dawid Wiecanowski, Sandra Urbańska, Jakub Lewandowski, Błażej Malaika.  

II Gminny Turniej ORLIKÓW o Puchar Wójta Gminy Wągrowiec w Piłce Nożnej Chłopców Rocznika  19997 i Młodszych

I m. SP Sienno
II m. SP Żelice
III m. SP Łekno
IV m. SP Pawłowo Żońskie
V m. SP Łaziska
VI m. SP Wiatrowo

Najlepszy strzelec Adrian Wasela - Sp. Sienno – strzelec 8 bramek
Najlepszy zawodnik Mikołaj Tabis – Sp. Żelice
Najlepszy bramkarz  Tomasz Pawlak - Sp. Sienno -0 wpuszczonych bramek

Skład Zwycięzców:

Dawid Andrzejewski –kapitan
Mikołaj Darul
Oskar Lewandowski
Tomasz Pawlak
Błażej Pospychała
Kuba Biegański
Adrian Wasela
Dawid Wiecanowski
Przemysław Rudzik
Marcin Kozubek
Jakub Lewandowski                                  GRATULACJE!!!!!
 
 

W ostatnich dniach rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny organizowany przez MDK W-c pod hasłem "Mama, Tata i Ja". Nagrodyzdobyli następujący uczniowie naszej szkoły: Łukasz Kowalski (kl. II) i Julita Piechowiak (kl. III). Serdecznie gratulujemy!


Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu ogłosił, iż został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. „Mały Konsument 2010” współfinansowany przez Powiat Wągrowiecki.
Konkurs skierowanych był do uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Wągrowieckiego i miał na celu wypromowanie wśród dzieci tematyki praw konsumentów oraz zachęcenie ich do udziału w otwartych szkoleniach z zakresu praw konsumentów prowadzonych przez Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu oraz Studencką Uniwersytecką Poradnię Prawną w Poznaniu.
Udział w konkursie wzięli uczniowie, którzy wykonali w technice dowolnej pracę plastyczną w formacie A3. Praca miała nawiązywać do tematyki praw konsumentów oraz zawierać przesłanie - komunikat dla współczesnego nastoletniego konsumenta.
Uczniowie naszej szkoły brały w tym konkursie udział i odnieśli sukcesy:

W klasyfikacja w kategorii I-III klasy szkoły podstawowej
III miejsce:    Dominik Radkiewicz, Szkoła Podstawowa w Siennie, kl. 3
       
W klasyfikacja w kategorii IV-VI klasy szkoły podstawowej:

III miejsce:  Agnieszka Politowska, Szkoła Podstawowa w Siennie, kl. 5
        wyróżnienie: Sandra Urbańska, Szkoła Podstawowa w Siennie, kl. 5
     

W dniu 20.05.2010 r. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Czytelniczy organizowany przez nauczycielki języka polskiego z SP w Siennie i SP w Łaziskach – Agnieszkę Dzierzgowską i Renatę Brząkowską. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu na podstawie polskich legend. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z pięciu szkół w gminie Wągrowiec.  Oto wyniki:
kl. IV:
I m. Karolina Łochowicz (SP Łekno) i Agata Sturma (SP Łaziska)
II m. Mateusz Bednarz (SP Pawłowo Żońskie)
III m. Katarzyna Nawrocka (SP Żelice)
kl. V:
I m. Łukasz Tomkowiak (SP Łaziska)
II m. Jolanta Mittmann (SP Łekno)
III m. Milena Kolińska (SP Łekno)
kl. VI:
I m. Martyna Deja (SP Sienno), Marta Osińska (SP Łaziska), Klaudia Witt (SP Łaziska)
II m. Klaudia Piwowarska (SP Łekno)
III m. Grzegorz Szyszkowski (SP Pawłowo Żońskie), Marika Biniewska (SP Łekno), Emilia Piec (SP Łekno)

Dwie uczennice naszej szkoły zajęły IV miejsce. Są to: Magdalena Mantaj (kl. IV) i Kamila Urbańska (kl. VI). Naszą szkołę reprezentowali również: Jakub Lewandowski (kl. IV), Róża Lachmann i Paweł Kamiński (oboje z klasy V).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy!

Uczeń naszej szkoły Finalistą  XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce! http://www.sgipw.wlkp.pl/dokumenty/golancz.pdf       
Jak co roku pani Agnieszka Dzierzgowska przygotowuje uczniów do Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Do finałowego etapu konkursu przystapiło w tym roku dwóch uczniów naszej szkoły: Monika Pawłowska i Michał Hewanicki. Spośród ok. 240 uczniów startujących w etapie wojewódzkim, tytuł lauteara otrzymuje 177 osób a wśród nich Michał z kl. VI (Monice zabrakły 2 punkty). Tak duża liczba zwycięzców świadczy o ogromnej wiedzy młodych patriotów lokalnych, którzy z niebywałym zapałem zgłębiają tajniki historyczno – kulturowe naszego regionu. To również dowód na ogromne zaangażowanie nauczycieli w poszerzanie wiedzy uczniów, daleko wykraczającej poza założenia programowe szkół podstawowych i gimnazjów.

Gratulujemy zwycięzcom! 31 maja 2010r. w Poznaniu odbędzie się uroczystość zakończenia XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce dla nauczycieli przygotowujących laureatów do zmagań konkursowych. Z kolei gala wręczenia nagród laureatom odbędzie się 16 czerwca br. w Zespole Szkół w Gołańczy. Szczegóły dotyczące obu wydarzeń zostaną podane w najbliższym czasie.
 http://www.sgipw.wlkp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=377:fina-xiv-konkursu-wiedzy-o-wielkopolsce-za-nami-wyniki&catid=21:aktualnoci&Itemid=65


27 Międzynarodowy Bieg Grzymalitów Chodzież, 15 maja 2010 r. Dawid Andrzejewski na podium!!! W naszej szkole - szkole z tradycją biegów, mamy zawsze conajmniej jednego doskonałego biegacza. Po Macieju Mantaj - obecnym gimnazjaliście, który zdobywał wcześniej medale w Chodzieży, Dawid Andrzejewski jest w tym roku w doskonałej formie. Po Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych przybiega na drugim miejscu w Biegu Małym chłopców - Kateg. 1998-1997! W dziesiątce mieszczą się ponadto następujący uczniowie naszej szkoły: Janaszczak Wiktoria (5), Olender Klaudia (8), Grajek Mikołaj (5), Lewandowski Jakub (6), Kozubek Marcin (9)! Serdeczne gratulacje! W klasyfikacji szkół podstawowych szkoła nasza zdobywa 6 miejsce!  (Jako usprawiedliwienie dodam, że to z pewnością efekt małej frekwencji uczniów na biegach, związanej z wcześniejsza wycieczką do Warszawy.)
Wyniki klasyfikacji: http://www.mosir-chodziez.pl/php/images/2010/bg_biegmaly.pdf
MOSiR Chodzież: http://www.mosir-chodziez.pl/php/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
galeria: http://www.mosir-chodziez.pl/php/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=30&startpage=3&Itemid=80#categoryUczeń klasy VI Michał Hewanicki zdobył jedną z dwóch nagród w konkursie organizowanym przez Urząd Gminy w Wągrowcu pod hasłem MOJA ZIMOWA STOŁÓWKA.Michał otrzymał nagrodę - aparat fotograficzny za wykonanie zdjęć przedstawiających dokarmianie ptaków zimą i ich opis. Gratulujemy! http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Rozstrzygnieto-konkurs-„Moja-Zimowa-Stołowka”.aspx


Finał Powiatowych Mistrzostw W piłce noznej Chłpocow 1997r wypadł następująco:

Imiejsce Sp 2 W-c

II m Sp Skoki

III m Sp Gołańcz

IV m Sp Sienno

V m Sp Żelice

VI  m Sp Mieścisko

 

Blisko stu młodych piłkarzy ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Wągrowiec wzięło udział 1 maja w turnieju piłki nożnej „Majówka na sportowo”, który rozegrano na boiskach sportowych w Wiatrowie. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcą majówkowego turnieju została drużyna Sieńska. Drugie miejsce zajął Przysieczyn a trzecie i czwarte – Wiatrowo i Rąbczyn. Natomiast w grupie gimnazjalnej zwyciężyło Straszewo; drugie miejsce zajęła reprezentacja Wiatrowa a na trzecim i czwartym sklasyfikowano Rąbczyn i Przysieczyn. Zwycięskie zespoły uhonorowano pucharami, ufundowanymi przez wójta gminy Wągrowiec, dyplomami i sprzętem sportowym.

http://ekstraklasa.net/news,28996,pilkarska-majowka-w-wiatrowie.htm27 kwietnia odbył się Półfinał Mistrzostw w piłce nożnej chlopców rocznik 1997 na Orliku w Kobylcu. Zakończył się zwycięstwem naszej drużyny w składzie: Tomasz Pawlak, Błażej Pospychała,Piotr Smyk, Dawid Andrzejewski, Mikałoj Darul, Szymon Janiszewski, Przemek Rudzki, Adrian Wesela, Dawid Wiecanowski, Marcin Kozubek, Kuba Bieganski, nad szkołami SP Żelice i Damasławek. Gratulujemy! 

Reprezentacja szkoły w piłkę nożną, w skład której wchodzą Tomasz Pawlak, Błażej Pospychała, Oskar Lewandowski, Dawid Andrzejewski, Mikałoj Darul, Szymon Janiszewski, Przemek Rudzki, Adrian Wesela, Dawid Wiecanowski, Marcin Kozubek, Kuba Bieganski zdobyła dziś I miejsce w eliminacjach do Mistrzostw w piłce noznej chlopców rocznik 1997 na Orliku w Kobylcu i przeszła do dalszej fazy rozgrywek. Walczyło 5 drużyn. "Królem strzelców" zostal również nasz zawodniuk: Błażej Pospychała, a najlepszym bramkarzem: Tomek Pawlak. Opiekun: Pan Łukasz Osiecki. Gratulujemy!!!  We wtorek 27 kwietnia w Łeknie odbył się V Gminny Konkurs Ortograficzny ORTOKORRIDA. Naszą szkołę reprezentowali klasowi mistrzowie ortografii, wyłonieni w eliminacjach szkolnych. W Łeknie zajęli oni następujące miejsca:
I miejsce – Oskar Lewandowski (kl. VI)
IV miejsce – Kinga Głowska (kl. V)
IV miejsce – Jakub Lewandowski (kl. IV)
Opiekun Pani Agnieszka Dzierzgowska. Całej trójce i opiekunowi serdecznie gratulujemy!!!


W Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych nasz biegacz Dawid miał 36 miejsce! Super! A zarazem niezła rozgrzewka przed Mistrzostwami  w piłce nożnej chłopców!


 

07.04 w Wągrowcu obdyły sie eliminacje powiatowe OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom". Gmine Wągrowiec reprezentowalo troje uczniów naszej szkoły : Mikałaj Darul, Tomasz Pawlak i Agnieszka Politowska. Mikołaj Darul zaajął III miejsce w powiecie w kategorii szkół podstawowych.  
 
29.03 b.r. w Kobylcu odbyły sie Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV, V, VI. Najlepszym biegaczem naszej szkoły okazał się Dawid Andrzejewski zdobywca drugiego miejsca. 28.04  Dawid będzie reprezentował powiat na biegach wojewódzkich w Poznaniu. Brawo!!!   
 
W dniu 23.03. w Pile odbył sie etap rejonowy XIV Konkursu Wiedzy o Wilekopolsce. Wzięło w nim udział troje uczniów naszej szkoły - Laureatów etapu powiatowego: Kamila Urbańska, Michał Hewanicki i Monika Pawłowska. Dwoje z nich - Monika i Michał zakwalifikowało sie do finału wojewódzkiego, który odbedzie sie 10 maja b.r. Serdecznie gratulujemy!!! 

W dniu 11.03. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Brali w nim udział
uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimanzjalnych. W
kategorii szkół podstawowych zajęliśmy 3 pierwsze miejsca:
1. Mikołaj Darul (kl. VI)
2. Tomasz Pawlak (kl. VI)
3. Agnieszka Politowska (kl. V).
Uczniowie ci będą reprezentować gminę Wągrowiec podczas etapu
powiatowego.
Ponadto w konkursie reprezentowali szkołę w Siennie Mateusz Piechowiak
(kl. VI) i Przemysław Rudzki (kl. V)
Opiekun - Pani Maria Chmura http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Konkurs-„Młodziez-zapobiega-pozarom”.aspx

Zachęcając do wprowadzenia w swoje życie zasad, pozwalajacych oszczędzać energię elektryczną, Wójt Gminy Wągrowiec ogłasił 12 stycznia b.r. konkurs pod hasłem  „Znam swoją gminę - zyskuję”. Uczestnicy konkursu musieli poprawnie rozpoznać obiekt, którego fragment znajdował się na fotografii zamieszczonej w pkt 6 regulaminu. Każdy z uczniów naszejh szkoły rozpoznal prawidłowo, że to miejsce z naszej Pieszo - rowerowej Ścieżki Edukacyjnej Sienno - Przysieczyn. Spośród wielu uczestników konkursu, którzy wysłali pocztówki z prawidłową odpowiedzią wyłoniono dwóch laureatów, którym 4 marca 2010 roku wręczono nagrody. Laureaci konkursu Kamila Urbańska i Jakub Lewandowski otrzymali po komplecie 6 żarówek energooszczędnych oraz drobne upominki edukacyjne. Laureatom serdecznie gratulujemy! http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Oszczedzanie-energii-z-korzyscia-dla-ciebie-i-srod.aspx , http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Wreczono-nagrody.aspxW dniu 10 lutego 2010 r. w Damasławku odbyły się eliminacje powiatowe XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięło w nich udział 101 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu wągrowieckiego, w tym 9 uczniów naszej szkoły (Magdalena Mantaj, Jakub Lewandowski i Angelika Głos z klasy IV, Monika Pawłowska, Kinga Głowska i Róża Lachmann z klasy V oraz Kamila Urbańska, Martyna Deja i Michał Hewanicki z klasy VI). Do etapu rejonowego, który odbędzie się 23 marca,  zakwalifikowało się troje uczniów szkoły w Siennie:
• Monika Pawłowska
• Kamila Urbańska
• Michał Hewanicki.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

Do następnego etapu zakwalifikowała się również była uczennica naszej szkoły, obecnie uczęszczająca do klasy I Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu – Martyna Jazgar. Gratulacje!
 7 stycznia odbył się etap szkolny Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Udział bracyły całe klasy V i VI.
Uczniowie zasługujący na wyróżnienie to:
M. Piechowiak, M. Darul, T. Pawlak, K. Urbańska, W. Nowicka, D. Andrzejewski z klasy VI,
A. Politowska, P. Rudzki, R. Lachmann, M. Pawłowska, K. Głowska z klasy V.
Do etapu gminnego przechodzą:
T. Pawlak, M. Darul, M. Piechowiak, A. Politowska i P. Rudzki.                        Życzymy dalszych sukcesów!!!!!!!!  


W dniu 17.12.2009 r. odbyły się szkolne eliminacje XIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięło w nich udział 20 uczniów klas IV - VI.
Do etapu powiatowego, który odbędzie się w dniu 10 lutego 2010 r. w Damasławku, zakwalifikowali się:

klasa IV:

1. Magdalena Mantaj

2. Jakub Lewandowski

3. Angelika Głos

 klasa V:

1. Monika Pawłowska

2. Kinga Głowska

3. Róża Lachmann

 klasa VI:

1. Michał Hewanicki

2. Kamila Urbańska

3. Martyna Deja

 


 

10 grudnia odbył się w Żelicach IX Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia". Jak co roku uczniowie przygotowywali się pod okiem Pani Marii Chmury.
I tak drugim miejscem w kategorii klas czwartych może pochwalić się  Jakub Lewandowski. Ponadto udział w konkursie wzieli uczniowie klasy III Weronika Pędzińska oraz Mateusz Makowski.                                    Serdecznie gratulujemy!


Jak co roku na poczatku listopada odbywa się w naszej szkole "Konkurs o życiu i działalnosci ks. Jakuba Wujka". Poniżej wyniki tego konkursu: 
KLASA IV
1. Angelika Głos
2. Grzegorz Januchowski
3. Jakub Lewandowski i Marcin Kozubek

KLASA V
1. Kinga Głowska
2. Róża Lachmann
3. Monika Pawłowska
4. Sandra Urbańska, Agnieszka Politowska, Adrian Wesela, Michał Niechniedowicz

KLASA VI
1. Tomasz Pawlak
2. Martyna Deja
3. Kamila Urbańska i Weronika Nowicka         Gratulujemy!!!


14.12.2009 odbył się w Wągrowcu Mikołajkowy Turniej Mini - Piłki Nożnej Halowej chłopców. Pod opieka pani Joanny Meller szkołę naszą reprezentowali:
Andrzejwski Dawid, Darul Mikołaj, Pospychała Błażej, Lewandowski Oskar i Pawlak Tomasz z kl VI,
Wesela Adrian, Wiecanowski Dawid i Janiszewski Szymon z kl. V oraz Lewandowski Jakub z kl. IV.
Chłopacy trzymają formę!!!

 
KONKURSY ARTYSTYCZNE

28 listopada 2009 uczniowie naszej szkoły brały udział w VIII Gminnym Konkursie
"Zdrowy i sprawny człowiek w zdrowym środowisku".

W dniach 13 – 14 listopada w kinie MDK odbywał się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych KURTYNA 2009. Wzięły nim udział 24 teatry z terenu naszego powiatu.  Uczniowie naszej szkoły, członkowie teatru ŁAPSERDAKI, wystąpili dziś na przeglądzie ze spektaklem „LA BUDA”. Jest to składanka skeczów kabaretowych o tematyce szkolnej. Przedstawienie wyreżyserowane przez p. Hannę Bejmowicz, Agnieszkę Dzierzgowską i Justynę Hancyk zostało nagrodzone Brązową Kurtyną (III m.) w kategorii szkół podstawowych. Ponadto zdobyliśmy dwie nagrody indywidualne (na sześć przyznanych!) dla NAJLEPSZEGO AKTORA. Wyróżnienia zdobyli: Michał Hewanicki (klasa VI) i Paweł Kamiński (klasa V). W nagrodzonym spektaklu wystąpili: Martyna Deja (dyrektor szkoły), Klaudia Łybik (dziennikarka), Dawid Andrzejewski (operator kamery), Kamila Urbańska (polonistka), Michał Hewanicki (historyk i nauczyciel wuefu), Oskar Lewandowski (Babuch i sprzątaczka), Weronika Nowicka (nauczycielka matematyki), Mikołaj Darul (ojciec), Paweł Kamiński (uczeń, zwycięzca „Milionerów”) oraz Jagoda Lachmann, Patrycja Loręcka, Błażej Pospychała, Mateusz Piechowiak i Tomasz Pawlak (uczniowie). Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Planujemy wystawienie kabaretu również dla Rodziców.

Uczennica klasy VI, Martyna Deja, otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. „Akt kapitulacji w lasku Compiegne zorganizowanym z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie

We wrześniu uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem pani Hanny Bejmowicz wykonali prace na konkurs plastyczny „Mali Artyści Matce Ziemiorganizowany przez Urząd Gminy w Wągrowcu. Tematem tegorocznego konkursu było wykonanie plakatu „Jak na co dzień dbam ośrodowisko”. Do konkursu zakwalifikowano prace Tomasza Pawlaka, Michała Hewanickiego, Klaudii Łybik, Martyny Deji, Danuty Chowaniak  (kl. VI), Michała Niechniedowicza, Róży Lachmann (kl. V) oraz Angeliki Głos, Grzegorza Januchowskiego, Patryka Tańskiego i Magdaleny Mantaj (kl. IV).Jednym z czterdziestu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, nagrodzonych wyjazdem na atrakcyjną wycieczką, został Grzegorz Januchowski z klasy IV.