Konkursy 2013/2014 Drukuj Email

 31 maja dwie finalistki etapu szkolnego Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen..." prezentowałay wiersze w języku niemieckim w Bibliotece Niemieckiej UAM w Poznaniu. Poziom był wysoki, tym bardziej, że niektórzy uczestnicy konkursu posiadali niemieckie korzenie. Jak to K.C.Norwid określił "Czytanie więc, sztuką jest" piękną sztukę zaprezentowała Paulina Świder i Wiktoria Janaszczak. Paulina zdobyła WYRÓŻNIENIE dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Wszystkich uczniów zachęca się do odkrywania czystości i mądrosci języka niemieckiego

Jedną z tradycji naszej szkoły jest udział w Międzynarodowym Biegu Grzymalitów w Chodzieży, imprezie masowej popularyzujacej bieganie jako jedną z form aktywnego wypoczynku i dbałości o zdrowy tryb życia. Tegoroczna impreza odbyła sie po raz 31. Uczniowie SP Sienno biorą w niej udział od wielu lat i wielokrotnie odnosili sukcesy  w sportowych zmaganiach. Podobnie było i w tym roku. Zdobyliśmy 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej, pokonując reprezentacje 11 innych szkół z Polski i Niemiec. Najlepiej wypadł uczeń klasy II Paweł Kurzawa, który w pięknym stylu zajął I miejsce w swojej kategorii. Pozostali uczniowie, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce zawodników w swoich kategoriach, to:

Jakub Radkiewicz (kl. IV) - miejsce 3
Maciej Zakęs (kl. IV) - miejsce 4.
Kacper Bydałek (kl. II) - miejsce 5
Bartek Politowski (kl. IV) -miejsce 7
Dominik Dobrochowski (kl. IV) - miejsce 9.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom - uczestnikom Biegu i ich opiekunom!

http://www.mosir-chodziez.pl/php/index.php?option=com_content&task=view&id=220&Itemid=1 
 

 

W dniu 7.05.2014 r. w Szkole Podstawowej w Łeknie odbył sięIX Gminny Konkurs Ortograficzny "Ortokorrida" dla uczniów klas 4-6. Naszą szkołę reprezentowali: Ania Wojciechowska (kl. 4), Adrian Andrzejewski (kl. 5) oraz Paulina Świder (kl. 6). Wszyscy doskonale sobie poradzili z testem konkursowym, a najlepiej wypadła Paulina, która została wicemistrzem gminy zajmując II miejsce. Brawo!

 


W dniu 28.03.2014 r. odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Szkołę w Siennie reprezentowały 3 uczennice klasy szóstej: Paulina Świder, Natalia Wojciechowska i Wiktoria Janaszczak. Konkurs zakończył się wielkim sukcesem naszych dziewcząt - Paulina zajęła I, a Natalia II miejsce w gminie. Będą reprezentowały gminę Wagrowiec w etapie powiatowym. Gratulujemy!!!


 

Brawo, Paulina! 
W dn. 24.03.2014 r. w ZSP w Damasławku odbył się etap rejonowy XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wśród 104 uczniów z ośmiu powiatów znalazła się uczennica naszej klasy VI _ Paulina Świder. Tak jak poprzednio, Paulina świetnie poradziła sobie z testem  i z wynikiem 28 na 30 punktów zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14 maja. Gratulujemy i trzymamy kciuki!


 

W dniu 13.03.2014 r. troje uczniów klasy VI wzięło udział w VII Gminnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się w Żelicach. Uczniowie musieli się wykazać znajomością „Mitologii”  Jana Parandowskiego. Po wypełnieniu testu komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Z naszej trójki najlepiej wypadła Paulina Świder, która zajęła IV miejsce, towarzyszący jej Łukasz Kowalski i Patryk Dobrochowski również dobrze poradzili sobie z testem. Gratulujemy.

 

 

W dniu 22.02.2014 r. czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale  VI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który odbył się w Poznaniu w auli UAM na Morasku. Szkołę reprezentowali uczniowie, którzy najlepiej wypadli w eliminacjach: Paulina Świder, Patryk Dobrochowski, Adrian Andrzejewski i Wiktoria Janaszczak. Wśród biorących udział w konkursie 194 uczniów z całej Wielkopolski nalepiej wypadła Paulina Świder. Wyjazd do Poznania była ciekawy i pouczający. Poza budynkami Uniwersytetu zobaczyliśmy najważniejsze miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim w Poznaniu., robiąc sobie poranny spacer po tym miescie.

 

W dniu 29.01.2014 r. w Zespole Szkół  w Gołańczy odbył się etap powiatowy XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy VI: Natalia Wojciechowska i Paulina Świder. Paulina zdobyła wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który odbędzie się 24.03. w Damasławku. Gratulujemy!!

 


"Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym"
W dniu 26 kwietnia 2013r. na terenie kompleksu sportowego OSIR w Wągrowcu odbył się już po raz 11 Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Andrzejewski, Jakub Biegański i Mateusz Makowski. Był to nasz debiut a i tak pokonaliśmy 12 drużyn zajmując II miejsce. Uczniowie naszej szkoły wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu.
 
http://www.wagrowiec.policja.gov.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1280&Itemid=2
 kopia dsc01313.jpg - 607.41 Kb kopia dsc01308.jpg - 90.20 Kb

„Młodzież zapobiega pożarom”
"... W kategorii szkół podstawowych największą znajomością wiedzy pożarniczej wykazali się uczniowie z SP w Siennie: Paulina Świder, Katarzyna Politowska i Natalia Okońska. ... Natomiast wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie mieli sobie równych: Martyna Jazgar reprezentująca OSP w Siennie. ..."
http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/-Młodziez-zapobiega-pozarom”.aspx
 

"Gmina Wągrowiec bogata w piłkarskie talenty." 
"... W kategorii szkół podstawowych mecze rozgrywało pięć drużyn, w systemie „każdy z każdym”. Po emocjonujących bojach najlepszą okazała się reprezentacja SP Sienno, przed swymi kolegami z Pawłowa Żońskiego i Łekna. .."
http://www.gminawagrowiec.pl/Aktualnosci/Gmina-Wagrowiec-bogata-w-piłkarskie-talenty-.aspx
23 marca nasza drużyna piłkarska pod okiem trenera Łukasza Osieckiego zdobyła I miejsce w halowym turnieju piłki nożnej szkół podstawowych organizowanym przez LZS; skład drużyny: Biegański Jakub, Baszkiewicz Norbert, Nader Bartosz, Dominik Radkiewicz, Michał Tabis, Grajek Mikołaj, Wiśniewski Przemysław, Mikołaj Królczyk, Adrian Andrzejewski, Jakub Radkiewicz!

W dniu 20.03. w Gimnazjum w Chwiramie koło Wałcza odbył się etap rejonowy XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięli w nim udział uczniowie z ośmiu powiatów północnej Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowała laureatka etapu powiatowego, Julita Piechowiak z klasy VI. Tegoroczny test dla tego poziomu dotyczył renesansowych zabytków Wielkopolski, bohaterów hymnu narodowego związanych z naszym regionem oraz zagadnień związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Julita poradziła sobie świetnie, zdobywając ponad 90 % punktów i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 14 maja. Gratulujemy!

W dniu 4 lutego ośmioro uczniów klas 4-6 reprezentowało naszą szkołę, biorąc udział w etapie powiatowym XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

 

25 października odbył się pierwszym etap konkursu, tak zwany Class Final. Uczestniczyło w nim 98% uczniów tychże klas. W finałach klasowych, po ‘pasjonującym boju,’ wyłonieni zostali finaliści szkolni, po dwie osoby z klasy.
Lista finalistów:
Z klasy IV: Mikołaj Królczyk i Jakub Zakos
Z klasy V: Patryk Dobrochowski i Łukasz Kowalski
Z klasy VI: Julita Piechowiak i Weronika Pędzińska
 

 

 

Równolegle odbył się konkurs plastyczny na najlepszy plakat promujący konkurs Spelling Bee Competition. Wyróżnionych zostało osiem prac.

Dnia 15 listopada odbył się final szkolny, w którym zwyciężyła Julita Piechowiak. Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Pędzińska, obie z klasy VI. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

 
Drużyna dziewcząt z klas V i VI wywalczyła II m. w turnieju piłki nożnej, który odbył się 21 czerwca b.r. w Siennie.
kopia dsc01689.jpg - 151.41 Kb kopia dsc01688.jpg - 1.06 Mb

julita.jpg - 33.86 Kb
Julita Piechowiak, uczennica klasy VI naszej szkoły w finale Wojewódzkiego XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce!
14 maja 2013r. w Szkole Podstawowej Nr 6 im. H. Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu Julita Piechowiak, uczennica klasy VI naszej szkoły uczestniczyła w finale Wojewódzkiego XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce! W finałowych rozgrywkach wzięło udział  235 uczniów, którzy zostali wyłonieni z 514 startujących w etapie rejonowym. Kto zostanie laureatem XVII edycji dowiemy się za kilka dni.
Na zdjęciu wraz z Magdaleną Mantaj, absolwentką sienneńskiej podstawówki, obecnie uczennicą Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec w Wągrowcu, która także stanęła do finału. Trzymamy za dziewczyny kciuki!
VIII  Gminny Konkurs Ortograficzny ORTOKORRIDA
W czwartek 9 maja w Łeknie odbył się organizowany przez tamtejszą szkołę VIII  Gminny Konkurs Ortograficzny ORTOKORRIDA. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Oto wyniki:
Julita Piechowiak zajęła I m. w kategorii klasy VI
Paulina Świder zajęła I m. a kategorii klasy V
Jakub Zakęs zajął VI m. w kategorii klasy IV.
Gratulujemy!!!
W środę 7.11. uczniowie z teatru ŁAPSERDAKI wzięli udział w X Jubileuszowym Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych EKO-LIŚĆ organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu. Wystawiliśmy dwa spektakle: "Leśny Duch" oraz "Brudek i Smrodek na wysypisku" i nagrodzeni albumami, kalendarzami i ogromnymi workami cukierków zadowoleni wróciliśmy do Sienna. W spektaklach zagrali: - "Leśny Duch": Julita Piechowiak (Leśniczy), Katarzyna Sommerfeld (Nauczycielka), Marcin Kufel (Leśny Duch), Weronika Baszkiewicz (Kasia), Paulina Świder (Alicja), Natalia Wojciechowska (Marysia), Kacper Darul (Stefan), Natalia Okońska (Tadek), Jakub Zakęs (Marek 1), Łukasz Kowalski (Marek 2), Adrian Andrzejewski (Andrzej). - "Brudek i Smrodek na wysypisku: Weronika Pędzińska (Smrodek), Kasia Politowska (Brudek), Marcin Kufel (Sterylek), Maja Kamińska (Ziomal), Weronika Baszkiewicz (Normals), Natalia Malaika (Homer), Kamila Głos i Klaudia Olender (Bakterie).